TUW3J10RE
Ohmite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TUW3J10RE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TUW3J10RE
Manufacturer Ohmite
Description RES 10 OHM 3W 5% AXIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)
Series:TUW
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:OHTUW3J10RE
OHTUW3J10RE-ND
Operating Temperature:-
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:10 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound