TTS-35R3-0
Panduit
TTS-35R3-0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TTS-35R3-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TTS-35R3-0
Manufacturer Panduit
Description TAK-TAPE HOOK & LOOP ROLL 35'
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Hook and Loop - Strip
Width:0.750" (19.05mm)
Tensile Strength:40 lbs (18.14 kg)
Series:Tak-Tape™
Packaging:3 Rolls
Other Names:298-4010
TTS35R30
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material:Polypropylene Hook, Polyamide Loop
Length - Approximate:35.00"
Length - Actual:35.00' (10.67m)
Features:-
Detailed Description:Hook and Loop - Strip Black Variable 0.750" (19.05mm) 40 lbs (18.14 kg) 35.00' (10.67m)