TSV250-130F-2
Hamlin / Littelfuse
TSV250-130F-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TSV250-130F-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TSV250-130F-2
Manufacturer Littelfuse
Description PTC Resettable Fuse 0.13A(hold) 0.26A(trip) 60VDC 3A 1.5W 2s 4Ohm SMD Solder Pad 6.1 X 3.2 X 6.9mm T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 38909 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Max:60V (250V Int)
Type:Polymeric
Time to Trip:2s
Thickness (Max):0.126" (3.20mm)
Size / Dimension:0.240" L x 0.272" W (6.10mm x 6.90mm)
Series:PolySwitch®, TS250
Resistance - Post Trip (R1) (Max):12 Ohms
Resistance - Initial (Ri) (Min):4 Ohms