TSSP58P38TR
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TSSP58P38TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TSSP58P38TR
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description SMD PH.MODULE 38KHZ T.VIEW
(In US Dollars)
2300 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Series:-
Sensing Distance:40m
Packaging:Tape & Reel (TR)
Orientation:Side View
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):4 (72 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Remote Receiver Sensor, 38.0kHz 40m Through Hole
Current - Supply:700µA
B.P.F. Center Frequency:38.0kHz