TSMBJ1005C-064
Micro Commercial Components (MCC)
TSMBJ1005C-064
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TSMBJ1005C-064 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TSMBJ1005C-064
Manufacturer MCC
Description Thyristor 58V 400A DO-214AA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 27100 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - On State:5V
Voltage - Off State:58V
Voltage - Breakover:77V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:TSMBJ1005C064MSTR
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (8/20µs):400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:200pF