TS88915TMR70
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TS88915TMR70 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TS88915TMR70
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC CLK DVR 8OUT PLL 70MHZ 29PGA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:4.75 V ~ 5.25 V
Supplier Device Package:29-PGA (15.24x15.24)
Series:-
Ratio - Input:Output:2:8
Packaging:Tray
Package / Case:29-PGA
PLL:Yes
Output:CMOS, TTL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Main Purpose:CPU
Input:TTL
Frequency - Max:70MHz