TS4040DIZ-2.5
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TS4040DIZ-2.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TS4040DIZ-2.5
Manufacturer STMicroelectronics
Description IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Input:-
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:150ppm/°C
Supplier Device Package:TO-92-3
Series:-
Reference Type:Shunt
Packaging:Bulk
Package / Case:TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Output Type:Fixed
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Shunt Voltage Reference IC ±1% 15mA TO-92-3
Current - Supply:-
Current - Output:15mA