TS25P07GHD2G
TSC (Taiwan Semiconductor)
TS25P07GHD2G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TS25P07GHD2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TS25P07GHD2G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 25A TS-6P
(In US Dollars)
10800 pcs
Data sheet
Voltage - Peak Reverse (Max):1kV
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1V @ 25A
Technology:Standard
Supplier Device Package:TS-6P
Series:Automotive, AEC-Q101
Packaging:Tube
Package / Case:4-SIP, TS-6P
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Single Phase
Detailed Description:Bridge Rectifier Single Phase Standard 1kV Through Hole TS-6P
Current - Reverse Leakage @ Vr:10µA @ 1000V
Current - Average Rectified (Io):25A