TR9WH3333T00CIMR6B
GlobTek, Inc.
TR9WH3333T00CIMR6B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TR9WH3333T00CIMR6B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TR9WH3333T00CIMR6B
Manufacturer GlobTek, Inc.
Description 60W, 18V 3.33A, DESKTOP/EXTERNAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 34 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage - Output:18V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.63" L x 2.11" W x 1.35" H (117.5mm x 53.5mm x 34.2mm)
Series:-
Region Utilized:International
Power (Watts):60W
Polarization:-
Output Connector:Barrel Plug Kit, 1.3mm ~ 2.5mm I.D.
Other Names:1939-1419
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C18
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:18V 60W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):3.33A
Cord Length:47.2" (1.20m)