TR9KZ2105LCP-N(R6B)
GlobTek, Inc.
TR9KZ2105LCP-N(R6B)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TR9KZ2105LCP-N(R6B) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TR9KZ2105LCP-N(R6B)
Manufacturer GlobTek, Inc.
Description 40W, 19V 2.10A, DESKTOP/EXTERNAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 54 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Output:19V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.37" L x 2.05" W x 1.27" H (111.0mm x 52.0mm x 32.3mm)
Series:-
Region Utilized:International
Power (Watts):40W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other Names:1939-1402
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:19V 40W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):2.1A
Cord Length:48.4" (1.23m)