TR3D477M004C0125
Electro-Films (EFI) / Vishay
TR3D477M004C0125
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TR3D477M004C0125 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TR3D477M004C0125
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 470UF 4V 20% 2917
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TANTAMOUNT®, TR3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):125 mOhm
Detailed Description:470µF Molded Tantalum Capacitors 4V 2917 (7343 Metric) 125 mOhm
Capacitance:470µF