TR100JBC470R
Stackpole Electronics, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TR100JBC470R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TR100JBC470R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 470 OHM 100W 5% TO247-2
(In US Dollars)
105 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:TO-247
Size / Dimension:0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Series:TR
Resistance:470 Ohms
Power (Watts):100W
Packaging:Bulk
Package / Case:TO-247-2
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.825" (20.96mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:470 Ohms ±5% 100W Through Hole Resistor TO-247-2 Moisture Resistant, Non-Inductive Thick Film