TQ2SS-L-24V
Panasonic
TQ2SS-L-24V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TQ2SS-L-24V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TQ2SS-L-24V
Manufacturer Panasonic
Description RELAY TELECOM DPDT 2A 125V
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):18 VDC
Turn Off Voltage (Min):-
Termination Style:Gull Wing
Switching Voltage:125VAC, 220VDC - Max
Relay Type:Telecom
Packaging:Tube
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Contact Rating (Current):2A
Contact Material:Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Coil Voltage:24VDC
Coil Type:Latching, Single Coil
Coil Resistance:5.76 kOhms
Coil Power:100 mW
Coil Current:4.2mA