TQ2SS-1.5V-Z
Panasonic
TQ2SS-1.5V-Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TQ2SS-1.5V-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TQ2SS-1.5V-Z
Manufacturer Panasonic
Description RELAY TELECOM DPDT 2A 125V
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):1.13 VDC
Turn Off Voltage (Min):0.15 VDC
Termination Style:Gull Wing
Switching Voltage:125VAC, 220VDC - Max
Series:TQ-SMD
Release Time:4ms
Relay Type:Telecom
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operate Time:4ms
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):4 (72 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
Contact Rating (Current):2A
Contact Material:Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Coil Voltage:1.5VDC
Coil Type:Non Latching
Coil Resistance:16 Ohms
Coil Power:140 mW
Coil Current:93.8mA