TPSY227K004R0075
AVX Corporation
TPSY227K004R0075
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSY227K004R0075 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPSY227K004R0075
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 220UF 4V 10% 2917
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TPS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:Y
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):75 mOhm
Detailed Description:220µF Molded Tantalum Capacitors 4V 2917 (7343 Metric) 75 mOhm
Capacitance:220µF