TPSMP33AHE3/84A
Vishay Precision Group
TPSMP33AHE3/84A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSMP33AHE3/84A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPSMP33AHE3/84A
Manufacturer Vishay Semiconductor
Description Tvs 400W 33V 5% Undir DO220AA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 347 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.7V
Voltage - Breakdown (Min):31.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-220AA (SMP)
Series:Automotive, AEC-Q101, PAR®, eSMP®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-220AA
Operating Temperature:-65°C ~ 185°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):8.8A