TPSM84A21MOJT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSM84A21MOJT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPSM84A21MOJT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPSM84A21MOJT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 8V to 14V, 0.508V to 1.35V Output, 10A Power Module with Integrated Input and Output Capacitors 20-QFM -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $14.319 | $12.925 | $11.658 | $11.405 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 3: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 0.55 ~ 1.35 V |
| Voltage - Input (Min): | 8V |
| Voltage - Input (Max): | 14V |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Supplier Device Package: | 20-QFM (9x15) |
| Size / Dimension: | 0.59" L x 0.35" W x 0.09" H (15.0mm x 9.0mm x 2.3mm) |
| Series: | SWIFT™ |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 20-QFN Exposed Pad Module |
| Other Names: | 296-45299-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 30 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | OCP, UVLO |
| Efficiency: | 86.5% |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.55 ~ 1.35 V 10A 8V - 14V Input |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPSM84A21MOJT, use the request quote form to request TPSM84A21MOJT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPSM84A21MOJT.The price and lead time for TPSM84A21MOJT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPSM84A21MOJT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
