TPSM82480MOPR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSM82480MOPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPSM82480MOPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPSM82480MOPR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 6-A, 5.5-V Input step-down power module with PG, MODE, and VSEL options 24-QFM -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.113 | $3.713 | $3.349 | $3.276 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 4: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 0.6 ~ 5.5 V |
| Voltage - Input (Min): | 2.4V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.31" L x 0.14" W x 0.06" H (7.9mm x 3.6mm x 1.6mm) |
| Series: | TPS |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 24-SMD Module |
| Other Names: | 296-49473-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Features: | OCP, OTP, SCP, UVLO |
| Efficiency: | - |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.6 ~ 5.5 V 6A 2.4V - 5.5V Input |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPSM82480MOPR, use the request quote form to request TPSM82480MOPR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPSM82480MOPR.The price and lead time for TPSM82480MOPR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPSM82480MOPR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
