TPSE687M006R0100
AVX Corporation
TPSE687M006R0100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSE687M006R0100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPSE687M006R0100
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2917
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 976 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TPS
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:478-9262-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Manufacturer Size Code:E
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):100 mOhm
Detailed Description:680µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 2917 (7343 Metric) 100 mOhm
Capacitance:680µF