TPSE107M016R0125
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSE107M016R0125 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPSE107M016R0125 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPSE107M016R0125 |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.74 | $3.019 | $2.355 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 16V |
|---|---|
| Type: | Molded |
| Tolerance: | ±20% |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Series: | TPS |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Other Names: | 478-5757-1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 125 mOhm |
| Detailed Description: | 100µF Molded Tantalum Capacitors 16V 2917 (7343 Metric) 125 mOhm |
| Capacitance: | 100µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPSE107M016R0125, use the request quote form to request TPSE107M016R0125 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPSE107M016R0125.The price and lead time for TPSE107M016R0125 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPSE107M016R0125.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
