TPSD336K035H0300
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSD336K035H0300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPSD336K035H0300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPSD336K035H0300 |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | CAP TANT 33UF 35V 10% 2917 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.161 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 35V |
|---|---|
| Type: | Molded |
| Tolerance: | ±10% |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Series: | TPS |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 300 mOhm |
| Detailed Description: | 33µF Molded Tantalum Capacitors 35V 2917 (7343 Metric) 300 mOhm |
| Capacitance: | 33µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPSD336K035H0300, use the request quote form to request TPSD336K035H0300 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPSD336K035H0300.The price and lead time for TPSD336K035H0300 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPSD336K035H0300.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
