TPSC106K020R0500
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSC106K020R0500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPSC106K020R0500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPSC106K020R0500 |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Description | CAP TANT 10UF 20V 10% 2312 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.08 | $4.22 | $4.10 | $3.86 | $3.50 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 20V |
| Type: | Molded |
| Tolerance: | 10µF |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Supplier Device Package: | C |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
| Series: | TPS |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | 2312 (6032 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | TPSC106K020R0500 |
| Lifetime @ Temp.: | 500 mOhm |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Expanded Description: | 10µF ±10% Molded Tantalum Capacitors 20V 2312 (6032 Metric) 500 mOhm |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±10% |
| Description: | CAP TANT 10UF 20V 10% 2312 |
| Applications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPSC106K020R0500, use the request quote form to request TPSC106K020R0500 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPSC106K020R0500.The price and lead time for TPSC106K020R0500 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPSC106K020R0500.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
