TPSB336K010R0650
KYOCERA AVX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSB336K010R0650 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPSB336K010R0650 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPSB336K010R0650 |
|---|---|
| Manufacturer | KYOCERA AVX |
| Description | Surface Mount Tantalum Capacitor, 33 uF, 10 V, ± 10%, -55 C, 125 C, 1210 [3528-21 Metric] |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.353 | $0.318 | $0.287 | $0.281 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 10V |
| Type: | Molded |
| Tolerance: | 33µF |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Supplier Device Package: | B |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Series: | TPS |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | 1411 (3528 Metric) |
| Other Names: | 478-9075-2 TPSB336K010R0650-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | TPSB336K010R0650 |
| Lifetime @ Temp.: | 650 mOhm |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Expanded Description: | 33µF ±10% Molded Tantalum Capacitors 10V 1411 (3528 Metric) 650 mOhm |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±10% |
| Description: | CAP TANT 33UF 10V 10% 1411 |
| Applications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPSB336K010R0650, use the request quote form to request TPSB336K010R0650 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPSB336K010R0650.The price and lead time for TPSB336K010R0650 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPSB336K010R0650.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
