TPSA336M006R0600
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSA336M006R0600 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPSA336M006R0600 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPSA336M006R0600 |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Description | Cap Tant Solid 33uF 6.3V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 0.6 Ohm 125A?HA?? T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.277 | $0.25 | $0.225 | $0.221 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 6.3V |
|---|---|
| Type: | Molded |
| Tolerance: | ±20% |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | TPS |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Other Names: | 478-5228-1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 600 mOhm |
| Detailed Description: | 33µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 1206 (3216 Metric) 600 mOhm |
| Capacitance: | 33µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPSA336M006R0600, use the request quote form to request TPSA336M006R0600 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPSA336M006R0600.The price and lead time for TPSA336M006R0600 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPSA336M006R0600.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
