TPSA226K010H0900
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSA226K010H0900 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPSA226K010H0900 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPSA226K010H0900 |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | CAP TANT 22UF 10% 10V 1005 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Request inventory verification / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.426 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 10V |
|---|---|
| Type: | Molded |
| Tolerance: | ±10% |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm) |
| Series: | TPS |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1005 (2512 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.065" (1.65mm) |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 900 mOhm @ 100kHz |
| Detailed Description: | 22µF Molded Tantalum Capacitors 10V 1005 (2512 Metric) 900 mOhm @ 100kHz |
| Capacitance: | 22µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPSA226K010H0900, use the request quote form to request TPSA226K010H0900 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPSA226K010H0900.The price and lead time for TPSA226K010H0900 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPSA226K010H0900.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
