TPS92641EVM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS92641EVM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS92641EVM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS92641EVM |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | MODULE EVAL FOR TPS92641 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $50.88 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 32 V ~ 33 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 43 V ~ 53 V |
| Utilized IC / Part: | TPS92641 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | 296-37527 TPS92641EVM-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Dimmable |
| Detailed Description: | TPS92641 1, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board |
| Current - Output / Channel: | 1A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS92641EVM, use the request quote form to request TPS92641EVM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS92641EVM.The price and lead time for TPS92641EVM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS92641EVM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
