TPS92551TZX/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS92551TZX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS92551TZX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS92551TZX/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 450mA 23W constant current buck LED driver micro-module 7-TO-PMOD -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.856 | $4.383 | $3.954 | $3.868 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Min): | 4.5V |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 60V |
| Voltage - Output: | - |
| Type: | DC DC Regulator |
| Topology: | Step-Down (Buck) |
| Supplier Device Package: | TO-PMOD-7 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-PMOD-7, Power Module |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 30 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency: | 800kHz |
| Dimming: | PWM |
| Detailed Description: | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Down (Buck) PWM Dimming 450mA TO-PMOD-7 |
| Current - Output / Channel: | 450mA |
| Base Part Number: | TPS92551 |
| Applications: | Lighting |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS92551TZX/NOPB, use the request quote form to request TPS92551TZX/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS92551TZX/NOPB.The price and lead time for TPS92551TZX/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS92551TZX/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
