TPS84610EVM-003
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS84610EVM-003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS84610EVM-003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS84610EVM-003 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EVAL MODULE FOR TPS84610-003 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 0.8V, 1.2V, 1.8V, 2.5V, or 3.3V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 3.3V, 5V |
| Utilized IC / Part: | TPS84610 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Buck |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | 296-30149 TPS84610EVM003 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | - |
| Detailed Description: | TPS84610 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 6A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS84610EVM-003, use the request quote form to request TPS84610EVM-003 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS84610EVM-003.The price and lead time for TPS84610EVM-003 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS84610EVM-003.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
