TPS82150SILR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS82150SILR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS82150SILR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS82150SILR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 17V Input 1A Synchronous Step-Down Converter MicroSiP? Module With Integrated Inductor 8-uSiP -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.649 | $2.391 | $2.156 | $2.11 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 4: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 0.9 ~ 6 V |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 17V |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Supplier Device Package: | 8-uSIP |
| Size / Dimension: | 0.12" L x 0.11" W x 0.06" H (3.0mm x 2.8mm x 1.5mm) |
| Series: | MicroSip™ |
| Package / Case: | 8-LDFN Exposed Pad, Module |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (With Derating) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Features: | OTP |
| Efficiency: | - |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.9 ~ 6 V 1A 3V - 17V Input |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS82150SILR, use the request quote form to request TPS82150SILR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS82150SILR.The price and lead time for TPS82150SILR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS82150SILR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
