TPS7A1601EVM-046
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS7A1601EVM-046 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS7A1601EVM-046 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS7A1601EVM-046 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EVAL MODULE FOR TPS7A1601-046 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $20.77 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 5V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 6 V ~ 60 V |
| Utilized IC / Part: | TPS7A1601 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Type: | Positive Adjustable |
| Other Names: | 296-30214 TPS7A1601EVM-046-ND TPS7A1601EVM046 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | TPS7A1601 1 - Single Channels per IC Positive Adjustable Linear Voltage Regulator Evaluation Board |
| Current - Output: | 100mA |
| Channels per IC: | 1 - Single |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS7A1601EVM-046, use the request quote form to request TPS7A1601EVM-046 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS7A1601EVM-046.The price and lead time for TPS7A1601EVM-046 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS7A1601EVM-046.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
