TPS79801DGNEVM-334
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS79801DGNEVM-334 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS79801DGNEVM-334 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS79801DGNEVM-334 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EVAL MODULE FOR TPS79801DGN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 2.5V, 3.3V, 5V, 12V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 3 V ~ 80 V |
| Utilized IC / Part: | TPS79801 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Type: | Positive Adjustable |
| Other Names: | 296-31293 TPS79801DGNEVM-334-ND TPS79801DGNEVM334 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | TPS79801 1 - Single Channels per IC Positive Adjustable Linear Voltage Regulator Evaluation Board |
| Current - Output: | 50mA |
| Channels per IC: | 1 - Single |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS79801DGNEVM-334, use the request quote form to request TPS79801DGNEVM-334 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS79801DGNEVM-334.The price and lead time for TPS79801DGNEVM-334 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS79801DGNEVM-334.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
