TPS79328YEQR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS79328YEQR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS79328YEQR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS79328YEQR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | LDO Regulator Pos 2.8V 0.2A 5-Pin DSBGA T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.808 | $1.632 | $1.472 | $1.44 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Dropout (Max): | 0.2V @ 200mA |
|---|---|
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.8V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Supplier Device Package: | 5-DSBGA NanoStar™ |
| Series: | - |
| Protection Features: | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 5-UFBGA, DSBGA |
| PSRR: | 70dB ~ 43dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Output Type: | Fixed |
| Output Configuration: | Positive |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Regulators: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.8V 200mA 5-DSBGA NanoStar™ |
| Current - Quiescent (Iq): | 220µA |
| Current - Output: | 200mA |
| Control Features: | Enable |
| Base Part Number: | TPS79328 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS79328YEQR, use the request quote form to request TPS79328YEQR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS79328YEQR.The price and lead time for TPS79328YEQR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS79328YEQR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
