TPS75525EVM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS75525EVM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS75525EVM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS75525EVM |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EVAL MOD FOR TPS75525 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $50.88 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 2.5V, 3.3V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 2.8 V ~ 5.5 V |
| Utilized IC / Part: | TPS75525, TPS75733 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Type: | Positive Fixed |
| Other Names: | 296-13591 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 42 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | TPS75525, TPS75733 1 - Single Channels per IC Positive Fixed Linear Voltage Regulator Evaluation Board |
| Current - Output: | 5A, 3A |
| Channels per IC: | 1 - Single |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS75525EVM, use the request quote form to request TPS75525EVM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS75525EVM.The price and lead time for TPS75525EVM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS75525EVM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
