TPS65530ARSLTG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65530ARSLTG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65530ARSLTG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS65530ARSLTG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC 8CH DC/DC CONV LDO 48VQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $7.001 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | Adjustable |
|---|---|
| Voltage - Input: | 1.5 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package: | 48-VQFN (6x6) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 8 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 28 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Converter, Digital Still Cameras Voltage Regulator IC 8 Output 48-VQFN (6x6) |
| Base Part Number: | TPS65530A |
| Applications: | Converter, Digital Still Cameras |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS65530ARSLTG4, use the request quote form to request TPS65530ARSLTG4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS65530ARSLTG4.The price and lead time for TPS65530ARSLTG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS65530ARSLTG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
