TPS65279DAP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65279DAP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65279DAP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS65279DAP |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | BUCK ADJ 5A 32HTSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 138 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.912 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
|---|---|
| Voltage - Output (Max): | 15V |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Topology: | Buck |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Series: | - |
| Output Type: | Adjustable |
| Output Configuration: | Positive |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Step-Down |
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 1.6MHz |
| Detailed Description: | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 2 Output 5A |
| Current - Output: | 5A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS65279DAP, use the request quote form to request TPS65279DAP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS65279DAP.The price and lead time for TPS65279DAP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS65279DAP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
