TPS65235RUKT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65235RUKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65235RUKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS65235RUKT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC VREG LNB W/I2C |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 500 pcs | 1250 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.872 | $1.68 | $1.417 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 13.4V, 18.2V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 4.5 V ~ 16 V |
| Supplier Device Package: | 20-WQFN (3x3) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 296-43264-2 TPS65235RUKT-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Converter, Satellite Set-Top Box Designs Voltage Regulator IC 1 Output 20-WQFN (3x3) |
| Applications: | Converter, Satellite Set-Top Box Designs |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS65235RUKT, use the request quote form to request TPS65235RUKT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS65235RUKT.The price and lead time for TPS65235RUKT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS65235RUKT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
