TPS65233-1RTET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65233-1RTET with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65233-1RTET with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS65233-1RTET |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC REG LNB 1MHZ I2C PMIC 16WQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.872 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 13.4V, 18.6V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 4.5 V ~ 20 V |
| Supplier Device Package: | 16-WQFN (3x3) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 296-43001-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Converter, Satellite Set-Top Box Designs Voltage Regulator IC 1 Output 16-WQFN (3x3) |
| Applications: | Converter, Satellite Set-Top Box Designs |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS65233-1RTET, use the request quote form to request TPS65233-1RTET pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS65233-1RTET.The price and lead time for TPS65233-1RTET depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS65233-1RTET.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
