TPL9201N
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPL9201N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPL9201N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPL9201N |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC 8CH RELAY DRVR 20-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 20 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.62 | $1.458 | $1.172 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 0 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 7 V ~ 18 V |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | 20-PDIP |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:8 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | N-Channel |
| Output Configuration: | Low Side |
| Other Names: | 296-36166-5 TPL9201N-ND TPL9201NE4 TPL9201NE4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Outputs: | 8 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Serial |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Features: | - |
| Fault Protection: | Current Limiting (Fixed), Over Temperature |
| Current - Output (Max): | 150mA |
| Base Part Number: | TPL9201 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPL9201N, use the request quote form to request TPL9201N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPL9201N.The price and lead time for TPL9201N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPL9201N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
