TPL1183525-262J-261N
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPL1183525-262J-261N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPL1183525-262J-261N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPL1183525-262J-261N |
|---|---|
| Manufacturer | TDK |
| Description | Inductor Transponder Coil Molded Wirewound 2610uH 5% 125KHz 50Q-Factor 26Ohm DCR Automotive T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.864 | $0.78 | $0.704 | $0.689 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | - |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.465" L x 0.138" W (11.80mm x 3.50mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | TPL |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | 50 @ 125kHz |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Other Names: | 445-175362-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 125kHz |
| Inductance: | 2.61mH |
| Height - Seated (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 650kHz |
| Detailed Description: | 2.61mH Unshielded Inductor 26 Ohm Nonstandard |
| DC Resistance (DCR): | 26 Ohm |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPL1183525-262J-261N, use the request quote form to request TPL1183525-262J-261N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPL1183525-262J-261N.The price and lead time for TPL1183525-262J-261N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPL1183525-262J-261N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

