TPK30KP78A
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
TPK30KP78A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPK30KP78A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPK30KP78A
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 78V 126V SPD-4
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 48 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):78V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:126V
Voltage - Breakdown (Min):86.7V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SPD-4
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:SPD-4
Other Names:1655-1337
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):240A