TPIC2030DBTRG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPIC2030DBTRG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPIC2030DBTRG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPIC2030DBTRG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Serial interface controlled 7-ch motor driver with 1-ch step-down regulator 44-TSSOP -20 to 75 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.024 | $0.924 | $0.834 | $0.815 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 44-TSSOP |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 44-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Configuration: | Half Bridge (15) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushless DC (BLDC), Brushed DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | SPI |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Motor Driver Power MOSFET SPI 44-TSSOP |
| Current - Output: | 1A |
| Applications: | Media Player |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPIC2030DBTRG4, use the request quote form to request TPIC2030DBTRG4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPIC2030DBTRG4.The price and lead time for TPIC2030DBTRG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPIC2030DBTRG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
