TPH8R80ANH,L1Q
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPH8R80ANH,L1Q with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPH8R80ANH,L1Q with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPH8R80ANH,L1Q |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | MOSFET N CH 100V 32A 8-SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.777 | |||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 4V @ 500µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | 8-SOP Advance (5x5) |
| Series: | U-MOSVIII-H |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 8.8 mOhm @ 16A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 1.6W (Ta), 61W (Tc) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-PowerVDFN |
| Other Names: | TPH8R80ANH,L1Q(M TPH8R80ANHL1Q TPH8R80ANHL1QTR |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 2800pF @ 50V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 33nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 100V |
| Detailed Description: | N-Channel 100V 32A (Tc) 1.6W (Ta), 61W (Tc) Surface Mount 8-SOP Advance (5x5) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 32A (Tc) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPH8R80ANH,L1Q, use the request quote form to request TPH8R80ANH,L1Q pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPH8R80ANH,L1Q.The price and lead time for TPH8R80ANH,L1Q depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPH8R80ANH,L1Q.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
