TPD3S044DBVR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPD3S044DBVR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPD3S044DBVR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPD3S044DBVR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Current-limit switch and D+/D ESD protection for USB Host 6-SOT-23 -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.678 | $0.612 | $0.552 | $0.54 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SOT-23-6 |
| Series: | - |
| Sensing Method: | High-Side |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Other Names: | 296-38836-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Current Switch |
| Detailed Description: | Current Switch Regulator High-Side 1.5A SOT-23-6 |
| Current - Output: | 1.5A |
| Accuracy: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPD3S044DBVR, use the request quote form to request TPD3S044DBVR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPD3S044DBVR.The price and lead time for TPD3S044DBVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPD3S044DBVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
