TPD2F702YFKR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPD2F702YFKR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPD2F702YFKR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPD2F702YFKR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | FILTER RC(PI) 1.2MHZ ESD SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.553 | $0.499 | $0.45 | $0.441 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | - |
|---|---|
| Values: | R = 15 Ohms, C = 30pF, 5000pF |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | RC (Pi) |
| Size / Dimension: | 0.036" L x 0.052" W (0.91mm x 1.31mm) |
| Series: | TPD |
| Resistance - Channel (Ohms): | 15 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 5-UFBGA, DSBGA |
| Other Names: | 296-25865-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.025" (0.64mm) |
| Filter Order: | 2nd |
| ESD Protection: | Yes |
| Detailed Description: | RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 2 Channel R = 15 Ohms, C = 30pF, 5000pF 5-UFBGA, DSBGA |
| Center / Cutoff Frequency: | 1.2MHz (Cutoff) |
| Attenuation Value: | 50dB @ 100MHz |
| Applications: | Audio |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPD2F702YFKR, use the request quote form to request TPD2F702YFKR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPD2F702YFKR.The price and lead time for TPD2F702YFKR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPD2F702YFKR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
