TPD1E0B04DPYT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPD1E0B04DPYT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPD1E0B04DPYT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPD1E0B04DPYT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | TVS DIODE 3.6V 19V 2X1SON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 500 pcs | 1250 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.494 | $0.42 | $0.336 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 3.6V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 19V (Typ) |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6.7V (Typ) |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | 2-X1SON (1x.60) |
| Series: | - |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 15W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-XDFN |
| Other Names: | 296-50033-2 TPD1E0B04DPYT-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 1.7A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | 0.13pF @ 1MHz |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPD1E0B04DPYT, use the request quote form to request TPD1E0B04DPYT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPD1E0B04DPYT.The price and lead time for TPD1E0B04DPYT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPD1E0B04DPYT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
