TPD1E05U06DPYR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPD1E05U06DPYR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPD1E05U06DPYR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPD1E05U06DPYR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 0.4-pF, 5.5-V, ±12-kV ESD protection diode in 0402 package for High Speed Interfaces |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.121 | $0.109 | $0.098 | $0.096 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5.5V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 14V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6V |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Supplier Device Package: | 2-X1SON (1x.60) |
| Series: | - |
| Power Line Protection: | Yes |
| Power - Peak Pulse: | 40W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0402 (1006 Metric) |
| Other Names: | 296-39341-2 TPD1E05U06DPYR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 2.5A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Base Part Number: | TPD1E05U06 |
| Applications: | HDMI |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPD1E05U06DPYR, use the request quote form to request TPD1E05U06DPYR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPD1E05U06DPYR.The price and lead time for TPD1E05U06DPYR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPD1E05U06DPYR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
