TPCP8901(TE85L,F,M
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPCP8901(TE85L,F,M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPCP8901(TE85L,F,M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPCP8901(TE85L,F,M |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | X35 PB-F POWER MOSFET TRANSISTOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.194 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 170mV @ 6mA, 300mA / 200mV @ 10mA, 300mA |
| Transistor Type: | NPN, PNP |
| Supplier Device Package: | PS-8 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 1.48W |
| Package / Case: | 8-SMD, Flat Lead |
| Other Names: | TPCP8901(TE85LFM |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | - |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array NPN, PNP 50V 1A, 800mA 1.48W Surface Mount PS-8 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 400 @ 100mA, 2V / 200 @ 100mA, 2V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1A, 800mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPCP8901(TE85L,F,M, use the request quote form to request TPCP8901(TE85L,F,M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPCP8901(TE85L,F,M.The price and lead time for TPCP8901(TE85L,F,M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPCP8901(TE85L,F,M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
