TPCC8103(TE12L,QM)
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPCC8103(TE12L,QM) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPCC8103(TE12L,QM) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPCC8103(TE12L,QM) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | MOSFET P-CH 30V 18A 8TSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.41 | $1.248 | $0.987 | $0.765 | $0.604 | |
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2V @ 1mA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | 8-TSON Advance (3.3x3.3) |
| Series: | U-MOSV |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 12 mOhm @ 9A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 700mW (Ta), 27W (Tc) |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-PowerVDFN |
| Other Names: | TPCC8103(TE12LQM)CT |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 1600pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 38nC @ 10V |
| FET Type: | P-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 4V, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | P-Channel 30V 18A (Ta) 700mW (Ta), 27W (Tc) Surface Mount 8-TSON Advance (3.3x3.3) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 18A (Ta) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPCC8103(TE12L,QM), use the request quote form to request TPCC8103(TE12L,QM) pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPCC8103(TE12L,QM).The price and lead time for TPCC8103(TE12L,QM) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPCC8103(TE12L,QM).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
