TPCC8002-H(TE12L,Q
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPCC8002-H(TE12L,Q with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPCC8002-H(TE12L,Q with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPCC8002-H(TE12L,Q |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | MOSFET N-CH 30V 22A 8TSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.095 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 2500pF @ 10V |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | 8-TSON |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 8.3 mOhm @ 11A, 10V |
| Vgs (Max): | 4.5V, 10V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Series: | U-MOSV-H |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 22A (Ta) |
| Polarization: | 8-VDFN Exposed Pad |
| Other Names: | TPCC8002HTE12LQ |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | TPCC8002-H(TE12L,Q |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 27nC @ 10V |
| IGBT Type: | ±20V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 2.5V @ 1mA |
| FET Feature: | N-Channel |
| Expanded Description: | N-Channel 30V 22A (Ta) 700mW (Ta), 30W (Tc) Surface Mount 8-TSON |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | - |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 22A 8TSON |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 30V |
| Capacitance Ratio: | 700mW (Ta), 30W (Tc) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPCC8002-H(TE12L,Q, use the request quote form to request TPCC8002-H(TE12L,Q pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPCC8002-H(TE12L,Q.The price and lead time for TPCC8002-H(TE12L,Q depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPCC8002-H(TE12L,Q.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
