TPC8212-H(TE12LQ,M
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPC8212-H(TE12LQ,M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPC8212-H(TE12LQ,M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPC8212-H(TE12LQ,M |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | MOSFET 2N-CH 30V 6A SOP8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.3V @ 1mA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-SOP (5.5x6.0) |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 21 mOhm @ 3A, 10V |
| Power - Max: | 450mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 840pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 16nC @ 10V |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature: | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 30V 6A 450mW Surface Mount 8-SOP (5.5x6.0) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 6A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPC8212-H(TE12LQ,M, use the request quote form to request TPC8212-H(TE12LQ,M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPC8212-H(TE12LQ,M.The price and lead time for TPC8212-H(TE12LQ,M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPC8212-H(TE12LQ,M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
